| anonim_4396 a întrebat:

Daca incep sa mananc mai putin slabesc? Adica cunosc o gramada de persoane care au slabit mancand de maxim 3 ori pe zi, mese mici (de ex: slate, gratar, ciorba/supa, etc). Am citit pe net ca daca mananci putin nu stiu ce se petrece in corpul tau si nu mai slabesti...deci, niste sfaturi ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

Buna!
Eu am inceput din ianuarie anul acesta.
Si am luat-o usor, fara dieta drastica.
Timp de 2-3 luni nu am mancat deloc dulciuri si nici paine.
Am avut un carnet in care scriam ce masura am la abdomen, fese si picioare.

Dimineata intre 9-12 lapte cu cereale sau paine prajita (fara unt) cu ceai de menta
Intre 12-13 un fruct
De la 14-16 orez, supa, carne slaba(piept de pui), si orice ce nu contine grasimi, iti alegi un fel de mancare
Si apoi la 17-18 tot un fel de mancare de mai sus sau ceva usor

Inainte de culcare nu mai mancam nimic si beam o cana de ceai verde (este foarte eficient si bun la gust, pui doar un plic la o cana)

Inaintea ceaiului faceam in primele seri cate 50 abdomene, dar dupa ajungeam sa fac chiar cate 400 pentru ca eram obisnuita

Deci nu mancam deloc prajeli, beam multa apa, nu dulciuri si sport.

Imagineaza-ti in prima luna aveam 75 de kg apoi dupa 3luni am ajuns la 55 kg.
Acum am 45 kg, dar dupa cele 3 luni de cura n-am mai baut ceai, am mancat si dulciuri dar nu mult pentru ca e riscul de ase se depune.
Deci pentru mine e un miracol, crede-ma (sper ca nu te vei amuza) dar la abdmen aveam 110 cm, iar acum am 60-65 pe seara dupa ce mananc tot restul zilei.

Daca mai ai nevoie de sfaturi ma poti intreba.

Succes. Daca te-am ajutat poate imi dai si o mica fundita.

| pure9 a răspuns (pentru Gabi19971983):

Pai de la inceputul anului am slabit cam 11 kg renuntand la complet la cola, fast food foarte rar si mai putine dulciuri. Nu pot sa renunt la ele deloc sad merge in timpul saptamanii fara el, dar in weekend e macel laughing
Ma gandeam sa incerc sa mananc mai putin la o masa si doar un singur fel de mancare ca sa revin din nou la pierderea kg.
Oricum multumesc pentru raspuns

| Gabi19971983 a răspuns (pentru pure9):

Cu mare placere.
A..Si nu uita..Ambitia e cea mai importatnta!
Succes! Si mersi de fundita!

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de organism...

| mimilolaarae a răspuns:

Multi zic ca daca mananci mai putin slabesti, dar ca sa slabesti nu trebuie sa rabzi foame! Sportul e cel mai bun, insotit de o dieta, dar nu una in care nu mananci nimic. Poti face orice sport, dar aerobicul e cel mai bun. Nu acela sportiv pentru. Ca nu toti putem sa ne dam peste cap si tot felul de chestii de genul. Cunosc pe cineva care a facut sport si care manca o felie de paine NEAGRA pe zi, si manca orice altceva, dar nu in exces. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Rakyy a răspuns:

Eu zic sa citesti acest articol http://info-general.net/trucuri-de-slabit-in-cateva-zile/ si sa nu crezi ca daca mananci de 3 ori pe zi este putin, eu atat mananc de obicei;)

| delia56 a răspuns:

Buna! ca sa slabesti trebuie sa mananci 3 mese normale pe zi si no gustare mica(acea gustare fiind o fructa), dar nu poti sa faci doar atat.Trebuie sa faci si mult sport.Du-te la un sport care-ti place(cum ar fi baschetul, inotul, tenisul, etc.). Prin sport slabesti cel mai mult pentru ca arzi grasimile.adu-ti aminte ca NU trebuie sa mananci dulciuri.
sper ca te-am ajutat. funda?

| delia56 a răspuns:

Buna! ca sa slabesti trebuie sa mananci 3 mese normale pe zi si o gustare mica(acea gustare fiind o fructa), dar nu poti sa faci doar atat.Trebuie sa faci si mult sport.Du-te la un sport care-ti place(cum ar fi baschetul, inotul, tenisul, etc.). Prin sport slabesti cel mai mult pentru ca arzi grasimile.adu-ti aminte ca NU trebuie sa mananci dulciuri.
sper ca te-am ajutat. funda?

| andreiboboc906 a răspuns:

Eu am o problemă si cu somnul, dim ce am auzit dacă nu dormi destul o sa te îngrași încet, încet, acuam nu știu cât de adevărat este.ex dorm pe la 2-3 chiar 4 câteodată seara si ma trezesc pe la 11-12, când munceam mă trezeam la 7 si nu aveam nici pic de energie, ce aș putea face?