| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa slabesti cate mese sa mananci pe zi? cate mese sa mananc pe zi si cum ca sa slabesc? imi puteti spune va rog

12 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Buna!
Se poate slabi daca ai vointa. Cu analizele la zi, mergi la un medic nutritionist. Iti va face o schema, personalizata dupa preferintele tale culinare, pe care va trebui sa o respecti.
Mari succese!

| Irina a răspuns:

E musai sa iei cele 3 mese pe zi, daca sari una organismul va recupera cu prima masa luata si isi va face rezerve, adica te ingrasi.

leonardk
| leonardk a răspuns:

De acord cu Allan J. T. Era bine sa fi vazut stirile de la PRO Tv de aseara ca sa vezi unde duc curele de slabire facute dupa ureche. Sunt si azi in reluare. Gandeste bine inainte de a alege!

| Crisu_8081 a răspuns:

Vei rade... dar trebuie' sa faci in asa fel incat saaaa iesi la toaleta dupa ce manancibig grin asa elimini multe.De dimineata iti recomand sa mananci cereale cu lapte: NU Nesquik, ci Fitness(sunt chiar bune). la pranz sa mananci normal dar cu putina paine, sa consumi lichide(renunta la bauturi acidulate), renunta la dulciuri, iar seara mananca ceva usor gen paine prajita cu branza, bei si eu ceai, evetual.Numai prin exercitii fizice si 3 mese pe zi sanatoase si moderate poti slabi normal, nu brusc cum patesc unele si li se lasa pielea.sa ai vointa, asta conteaza!winking

| AllenTJ a răspuns:

Hello

Ai grija cu slabitul in primul rand cati ani ai?
In al doilea rand ai grija ca poti sa si mori daca nu sti cum sa faci o cura de slabire eficienta, poti ajunge sa fie anorexica.
In al treilea rand daca este o problema grava de greutate du-te la un doctor si iti zice el ce trebuie sa ti.

Tine minte slabitul excesiv este foarte periculos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Trebuie să înveți să mănânci.
Scoate din alimentație: grasimi, prăjeli, carnea grea, pâineaalbă și pastele făinoase, dulciurile, sedentarismul.
Turează motorul cu cereale, fructe și legume proaspete, alune-nuci-semințe, ceaiuri depurative, supe, carne de pui-vită-pește slab, lactate și brânzeturi degresate, pâine integrală, ciocolată amară, multă mișcare (sport cât cuprinde pentru accelerarea metabolismului și arderea caloriilor).
Două -trei mese pe zi sunt suficient. O alimentație moderată.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte de a ajunge la mese sau la sport gandeste-te ca in tine in interiorul tau se va da o anumita lupta intre minte si corp.Adica mintea o sa impuna ceva care corpul nu o sa fie obisnuit.Care va fi mai tare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate mese vrei, dar sa nu mananci dulciuri si grasimi

| petitdreamer a răspuns:

In primul rand, trebuie sa faci sport...si alergatul e cel mai bun...sa nu te increzi in pastile, sau aparate sau chestii d`astea, k multe esueaza...si trebuie sa mananci cat mai diversificat, si putin si des...3 mese pe zi, dar sa nu te ridici satul/ade la masa...mananci mai putin...si trebuie sa incluzi in alimentatia ta si fructe multe, sa excluzi orice suc, dulciuri, sau prajeli...trebuie sa mai incluzi peste la gratar, eventual si friptura la gratar, important e k nu trebuie sa mananci prajit, decat la cuptor...

| rodica_6923 a răspuns:

Trebuie sa renunti intai la paine, zahar, dulciuri, si trebuie sa ai 3 mese principale si 2 gustari intre mese: micul dejun-8, gustarea-10, prinzu-13, gustarea-17, cina la 20.la micu dejun:o cana de ceai, sau cafea fara zahar, un ou fiert cu o felie de paine cu branza dietetica(de vaci, cas, sau urda), gustarea:un iaurt, sau un mar, pranzu: supa sau ciorbita, carne de pui sau de vita fiarta sau gratar cu salata, si un mar, gustarea de la 17: iaurt, cina:o salata de legume, iaurt sau o cana de lapte.

| 64Anelize64 a răspuns:

Salut.Aceasta e meniul si dieta mea care ma ajuta.Inainte sa o incerci consulta un medic.
Nu uita sa bei cel putin 2 litri apa pe zi, sa nu consumi deloc paine.
Dimineata scoalate da 8.
Bea doua pahare de apa (acest lucru te ajuta sa pierzi 2 kg)
Fa 30 minute de exercitii aerobice.
Bea sucul unei lamai amestecat cu apa calduta intr-un pacar de 200-250 ml.La 13:30 ia pranzul:orez brun (nu alb, fiind-ca cel alb ingrasa), piure sau o supa de legume + o leguma sau un fruct.
Dupa praz bea un ceai verde neindulcit cu o felie de limeta(lamaie verde) sau doua felii lamaie galbena.
La 16 se ia o gustare:jumate de graipfruit sau jumatate de portocala.
Cina se ia la ora 18.Se mananca cateva fructe si legume, nu macare ca sa nu-ti fie greu la stomac si nu vei putea dormi. Daca nu dormi pana la 23, dieta nu va ajuta atat de mult. Orele de somn sunt cele mai importante fiindca atunci organele interne se odihnesc si nu te ingrasi, intre orele 23 si 01 de noapte organismul tau observa ce ai mancat si atunci slabesti.
SUCCES!