| Laurretta a întrebat:

Daca mananc inghetata, mar, banana si beau vin seara exista vreo posibilitate sa ma ingras?
ce as putea face sa ma ingras? ce sa mananc si cand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Ia-ți niște vitamine pentru supt sau eferveșcente și ia o dată,de două ori pe zi,depinde de prospect și de vitamină.
Nu cred că te îngrași la ce mănânci tu. Încearcă să mănânci mâncare nu fructe. Și fructe și legume, bineînțeles.
Poți face o salată de fructe, legume cu carne.
O să te îngrași cu acele vitamine. O să îți dea poftă de mâncare.

Numai bine!
Succes!
Sănătate!

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Si eu cand eram mic aveam problema asta cu ingrasatu. Dc? pentru ca eram superficial. Ziceam "asta nu-mi place". Pai nu mai zice nici tu asa. Mananci orice. La friptura, pielita aia nu o pune deoparte ca asa faceam si eu, si dupa ce am mankat de 2 ori, acum este partea mea preferata din friptura. La fel si cu pestele! mananca cat mai multa mankare cu grasime.
Inca un sfat foarte bun este sa te apuci de exercitii fizice! o sa zici "ce are bou asta? ca de la alea slabesti". Nu slabesti, cine a zis. Si prin asta vreau sa spun ca nu o sa slabesti daca o sa faci ce o sa spun eu in continuare, ca de slabit oricum o sa dai ceva jos.
Fa de ex:
20 flotari si 100 abdomene pe seara. Seara de la 6, nu mai mananci nimic! da nimic!
dumineata, mananci normal, dar normal, nu bagi in tine ca nu ai mankat seara trecuta. Si la pranz, ceva usor, de preferat fructe. Si faci asa vreo saptamana. Pai dupa saptamana aia de nu oi manka tu si asfaltu dupa sosea numai sa-ti potolesti foamea, sa nu-mi zici mie Animator. Eu asa am facut. La 13 ani aveam 52 kg. Acuma la 14 ani am 67, si BONUS! Nu am pic de burta, muschi se numesc aia laughing asa o sa ai si tu, daca faci ce ti-am zis eu, dar trebuie sa ai vointa happy sall si succes!

| dentartes a răspuns:

Ia-ti niste vitamine

| stf a răspuns:

Incerca sa nu manaci dupa ora 6 searawinking

| Kity22 a răspuns:

Si eu am avut exact problema asta, aveam doar 45 de kg si vroiam sa ajung macar la 50(Acum am ajuns) am luat multivitamine efervescente una pe zi si o vitamina c pe zi mananci cand tie foame nu aveam ora fixa dar seara mancam si pe la 11, sper ca te-am ajutat

Răspuns utilizator avertizat