| MarianPapuc98 a întrebat:

Daca mi-am facut analizele de sange in iarna si au fost bune, se poate sa fi dezvoltat leucemie sau cancer pana acum? Imi e frica ca vad ca toti adolescentii fac tumorii si cancer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca te-ai apucat de: fumat, de consumat droguri, sau de facut sex fara prezervativ, sunt sanse.
Mai nou, s-a confirmat ca vorbitul la telefonul mobil, poate sa-ti faca cancer la creier.
Uite aici, dar urmareste filmuletul pana la capat, ca sa vezi unul din cei mai mari neurochirurgi australieni care confirma asta:
https://www.facebook.com/linda.chah.1/videos/1833488950265675/

| MarianPapuc98 explică (pentru Violleta2022):

Nu fumez nu ma droghez iar de sex nici nu se pune problema macar sa fi facut, dar cu prezervativ... laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru MarianPapuc98):

Atunci, ai grija ce manaci, bei, odihneste-te si poti sa traiesti pana la 100 de ani!

| Donsavas a răspuns:

Stai departe de radiatiile telefonului, dormi noaptea de la ora 21-22, ca orice alt om sanatos, fa sport si mananca cat sa nu ti lipseasca nimic din organism, dar nu manca doar sa mananci! In perioada asta sa nu ti lipseasca apa si stai departe de stres si activitati periculoase! Asta e tot. Nu vei face cancer. In legatura cu intrebarea ta, nu, nu se poate dezvolta nicio tumora la tine in organism atata timp cat tu ai dus acelasi stil de viata sanatos din iarna si pana acum.

| FaraNumePls a răspuns:

E posibil... Dar doamne ferește cum s-ar zice... Daca te știi sănătos nu-i bai, deci nu vei avea nimic happy trebuie sa ai încredere în tine :*

| dani777xd a răspuns:

MarianPapuc98 este norma sa-ti fie frica dar trebuie sa gadesti rational este imposiblil sa fi dezvoltat leucemie sau cancer laughing sper ca te-am ajutat merit funda