| kar1GaNNN a întrebat:

Daca mi-e rau si imi vine sa vomit ca am mancat ceva ceea ce nu mi-a placut e mai bine sa vomit tot sa scap de griji sau sa iau un medicament si care s-ar putea sa imi faca mai rau sa il vomit ssi pe el.
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

Mda cel mai bine ar fi sa vomiti pentru ca dupa o sa te simti mai bine iar dupa ar fi mai bine sa iti faci o limonada ca nu mai ai senzatie de greata si o sa iti treaca.

| kar1GaNNN explică (pentru Rebecca123):

Da stiu ce zici tu, dar nu pot bea fiindca mi-e greata, cred ca o sa vomiiiittt... straight face

| Rebecca123 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Pai mai intai vomita si dupa ce vomiti, bea o limonada acrisoara pentru ca o sa iti faca bine in caz de o sa mai ai greturi dupa.

| kar1GaNNN explică (pentru Rebecca123):

Ok deja nu mai pot, v-am pupat revin dupa si ii dau la unu funda.

10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ideea ar fi sa nu mananci ceea ce nu iti place. http://www.i-medic.ro/......rsaturilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vomiti daca poti. E mai bine bineinteles. /mai rau era daca nu puteai voma.

| apokalipse96 a răspuns:

Salut!
Parerea mea este sa vomiti si sa scapi de griji.

| VladA13D a răspuns:

Normal, ar trebui sa vomiti, pentru a da afara ceea ce nu ti-a cazut bine.Medicamentele iti opresc senzatia de voma, dar dupa mine, ar fi mai bine sa cedezi si sa vomiti, pentru a elimina ceea ce nu ti-a placut, sau nu ti-a cazut bine.

| Madalinaaaaaaaa a răspuns:

Stiu eu cum sa scapi de greata. Stoarce-ti o lamaie si bea zeama aceea si apoi daca e punete sa dormi sau nu stiu fa orice altceva decat sa te gandesti la starea de greata.

| kar1GaNNN explică (pentru Madalinaaaaaaaa):

Am vomitat deja, de 30 minute.

| dianageorg1ana19 a răspuns:

Mai bine vomiti ca astfel te vei elibera