| Ramo137 a întrebat:

Daca-mi pun lentile de contact rosii, mov sau albastre, o sa se vada clar culoarea sau doar o sa m-i se inchida la culoare ochii? ps: am ochii caprui inchis si cred ca nu o sa se vada ca este vreo culoare, doar ca sunt mai negri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Exista lentile pentru iris inchis la culoare. Si eu am lentile albastre, am ochii caprui inchis si se vad albastre. Persoana de unde le vei cumpara, iti va recomanda lentilele potrivite. :*

| DianaFP a răspuns:

Albastru e cel mai bun, dar nu iti afecteaza vedereaoh go on Doar vei avea alta culoare in ochihappy Funda?:*