| maradona10 a întrebat:

Daca o persoana slaba ia proteine(praf) de la farmacie, se ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Barbu_Laurentiu_1997 a răspuns:

Da, daca nu face sala si ia proteiene, mai bine sa nu incerci asa ceva, stratul de grasime care apare e foarte periculos

| Alecs9816 a răspuns:

Nu. Carbohidratii + proteinele te ajuta sa iei masă. bine inteles si cu putin efort.

| mgtow a răspuns:

Nu prea, depinde mult de ce alimentatie are

| Cosmin86 a răspuns (pentru Barbu_Laurentiu_1997):

Serios? se ingrasa de la proteine?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| maradona10 explică (pentru Cosmin86):

Eu stiu ca nu este bine sa nu iei nimic, absolut nimic doar sa mananci bogat in protein si carbohidranti etc... si sa faci sala si asa creste masa musculara asa cred eu

| Cosmin86 a răspuns (pentru maradona10):

Tu stii prost, mai documenteaza-te.

| maradona10 explică (pentru Cosmin86):

Dar ia zi tu cum se face ...ai luat steroizi? eu am zis clar ca daca mananci sanatos si faci si sala iti creste masa musculara sunt foarte multe exemple

| Cosmin86 a răspuns (pentru maradona10):

Ce legatura ai steroizii cu suplimentele? Sunt chestii COMPLET DIFERITE.

suplimente = mancare concentrata
steroizi = hormoni sintetici de crestere

Doar un IDIOT ar pune suplimentele si steroizii in aceeasi enumerare!

| maradona10 explică (pentru Cosmin86):

Ai inteles gresit eu am intrebat ca daca consume protein din mancare si faci sala iti creste masa musculara si tu ai zis "ca stiu prost " asa ca am revenit cu o alta intrebare ca sa ma informez mai bine si te-am intrebat daca ai luat steroizi. si steroizi si proteinele + carbohidranti etc... iti cresc masa musculara dar steroizi sunt niste prosti

| Cosmin86 a răspuns (pentru maradona10):

Ai inteles aiurea.

NU am zis ca stii prost cu afirmatia ca pui muschi si fara suplimente, ca poti daca mananci serios ( 4-5 fripturi pe zi + multe altele ).

Am zis "stii prost" la faza ca "Eu stiu ca nu este bine sa nu iei nimic,"... si daca iei si daca nu iei, e ACELASI LUCRU, suplimentele nu te afecteaza.

Daca iti asiguri ce-ti trebuie DOAR din mancare sau din mancare+suplimente e FIX ACELASI LUCRU. Asta era ideea.

| maradona10 explică (pentru Cosmin86):

Ok happy