| Alli23 a întrebat:

Daca o persoana care inainte era foarte slaba, se ingrasa brusc si pielea i se intinde, pot incepe a se vedea niste capilare mov subtiri sub piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Dragutele de vergeturi, zici?
Da, se intampla, din pacate...

| Alli23 explică (pentru alina2k18):

Nu vergeturi... niste vinisoare subtiri

| Iunix a răspuns:

Cred că te referi la varice https://www.google.ro/......ps?/search

| JusTPauL a răspuns:

Nu e nevoie sa fii neapărat foarte slab.
Când iei multe kg într-un timp foarte scurt apar vergeturi.
Recomandat ar fi sa îți calculezi caloriile și sa iei în greutate treptat.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Da. Acelea sunt vergeturi și trebuie sa le tratezi cât timp ele sunt roșii, noi. Cu cât sunt mai albe cu atât sunt mai vechi și nu mai pot fi tratate așa ușor. Oricum toată lumea are, fie ele mai evidențiate sau nu.