| Popey12 a întrebat:

Daca o persoana suferă o arsura la nivelul parului/pielii, glanda pituitara este afectată? Întreb asta deoarece am primit un răspuns la o întrebare anterioară, în care spunea că cică o arsura la par/piele afectează glanda pituitara.Este adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-ai auzit ci ai citit. Aici:

https://www.tpu.ro/......i-afectat/

| Popey12 explică (pentru sierra1):

Bun, atunci explică -mi tu mecanismul asta, prin care arsura de la nivelul părului afectează glanda pituitara

| sierra1 a răspuns (pentru Popey12):

E o problemă intensă la nivel celular, muuuulte de spus... Concluzie e să nu te arzi nici pe cap nici pe picioare

| Popey12 explică (pentru sierra1):

Descrie-mi întreg mecanismul, chiar sunt curios

| sierra1 a răspuns (pentru Popey12):

E o adevărată lucrare de doctorat ce-mi ceri. Da și tu un gugăl-sărci

| Popey12 explică (pentru sierra1):

Cum sa caut?

| sierra1 a răspuns (pentru Popey12):

Inceacă:
factori perturbatori ai glandei pituitare și corelații ghiandola pilifera

cum spui frumos?

| Popey12 explică (pentru sierra1):

Mersi frumos

| sierra1 a răspuns (pentru Popey12):

Sănătate!

| Popey12 explică (pentru sierra1):

Sănătate și ție!