| smecheru99 a întrebat:

De 2-3 saptamani am observat ca dupa ce imi fac dus, a doua zi simt o senzatie enervanta in urechea stanga ca si cum mi-ar fi intrat apa si daca incerc sa o scot nu reusesc orice as face, pur si simplu trece urmatoare zi sau seara in aceeasi zi. Am incercat sa o curat cu o solutie ciudata (cerumen se numea parca) si totul a fost ok pana la urmatorul dus. Ce e de facut? Ar trebui sa fiu ingrijorat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la Orl sa te consulte, ai un dop de ceara pe care ei il vor scoate sau i ti vor da reteta sa cumperi Acustivum sprey ca sa elimini dopul singur acasa. Si te vor reprograma peste 2 saptamini la control.

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Incearca sa nu te mai speli pe urechea respectiva la urmatorul dus, sa vezi cum este.