| anonim_4396 a întrebat:

De 3 zile am o durere in piept ca o arsura miercuri noaptea am sunat la salvare mi-au facut test ekg si au iesit pozitiv oare e semn de infarct miocardic? Am 17 ani, durerea dureaza 5-10 minute dupa face pauza si dupa incepe iar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

EKG nu e un test pentru a valida o disfunctie, e un test pentru a inregistra activitatea inimii, nu poate sa fie pozitiv sau negativ. Daca era infarct miocardic, nu cred ca te lasau aia sa pleci laughing Poate a fost o extrasistola, nu avem cum sa stim, iti recomand sa mergi la un medic cardiolog

3 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Cum adica ai facut EKG si a iesit pozitiv? Pozitiv la ce? Sunt sute de posibile disfunctii si boli ale inimii care pot fi depistate cu o EKG.

| Zurelin a răspuns:

Nu e de joaca orice ar fi daca a iesit pozitiv, fa niste consultatii mai amanuntite, sper ca nu e nimic grav.
Sanatate

| CristianMarian a răspuns:

Am fost aseara la medic si mi-a spus ca am probleme cu stomacul si durerea in tot pieptul merge de la stomac... mi-a dat o lista cu ce sa mananc si cu ce sa nu mananc