| SERIALS a întrebat:

Am dureri de cap in timpul activitatii fizice intense. Ce ar trebui sa fac? Miercuri am fost la sala si am facut exercitii pentru piept, aveam un pic de durere de cap si in timp ce ridicam greutatile simteam o durere infernala la cap, dupa cateva minute imi treceau, am luat si pastile, dar de miercuri nu am mai calcat pe la sala. Dar joi in timpul sexului, aproape de sfarsit iarasi simteam o durere infernala. Chiar si cand ma masturbez patesc asa ceva, dar dupa ceva timp trece, pe zi ce trece durerea e tot mai mica, dar de ce a aparut? Din cauza ca am fortat prea mult creierul? Nu ma duc la sala pana nu trece, dar ma irita ca nu pot avea un sex fara dureri de cap la sfarsit. Am hotarat sa iau pauza de la tot si sa ma relaxez, sa nu umblu prin soare, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci cum trebuie?
Esti mâncat înainte de respectivele activități?
Mie mi s-a întâmplat lucrul asta când eram nemâncat și nebaut.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Am mancat destul de bine, 2 oua fierte, 3 felii de paine cu cascaval, prosciutto, o cana cu lapte

| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Erai hidratat?
Idk, intreaba-l pe medic.

| Stegman a răspuns:

Incearca sa nu stai incordat, stai cat mai relaxat posibil in timpul exercitiilor si a sexului. Cred ca te incordezi prea tare de asta patesti asa. Iti doresti sa ridici greutatile si fara sa realizezi te incirdezi si toata presiunea urca la cap. Ai grija ca e foarte periculos. Mai bine renunta o perioad. Daca se intampla sa. pocneasca un vas cat de mic poti da in altele.

| SERIALS explică (pentru Stegman):

Pai am decis sa nu plec la sala pana nu vad ca totul e ok, e prima oara cand se intampla asta.

| Stegman a răspuns (pentru SERIALS):

F bine faci.

| Mmn a răspuns:

Creste tensiunea, pulsul la efort fizic si iti da dureri pulsatile sau de presiune.