| AnotherSimplePerson a întrebat:

De cand mi-a venit prima mentruatie am inceput sa ma ingras...cu proportii cat de cat vizibile.Mama mi-a spus ca este normal, insa as vrea niste sfaturi ca sa nu ma mai ingras sau cel putin sa slabesc ...niste diete pentru mentinerea siluetei am inteles ca ar fi foarte bune insa nu stiu ce ar trebui sa contina, iar de slabit chiar nu am nicio ideebig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Isoniahtar a răspuns:

Viata sanantoasa: mananca sanatos, fa miscare, fii activa. Daca nu faci deja, apuca-te de un sport sau de dans, o sa vezi ca o sa-ti fie mult mai bine. In orice caz, eu ti-as recomanda sa consulti un endocrinolog, poate e o problema mai grava (hormonala). Iti spun din experienta ca un specialist te poate ajuta mai mult decat orice reteta de slabit luata de ici-colo. :-) Succes!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este normal sa te ingrasi dupa venirea menstruatiei. Fa mult sport si vei vedea ca lucrurile se vor regla.

| baru a răspuns:

Salut. Este normal Nu-ti fa probleme, dar va trebui sa faci miscare, sport, Cel mai indicat este sa faci de doua ori pe saptamana bazin. Daca nu cel putin alergari si coarda. Pa