| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De cateva zile tot ametesc din orice. Cand ma ridic, cand ma intorc, cand ma uit la televizor, din absolut orice si in plus imi simt mereu trupul greu si tremur mai tot timpul.
Cand tremur, tremur atat de tare incat nici nu pot merge sa sa tin ceva in mana, cea ce ma sperie si imi este frica sa merg la doctor.
Va rog sa ma ajutati, nu stiti cumva ce am?

11 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da, e foarte posibil sa ai ce am avut eu acum 3 ani in spania. Intr-o seara ameteam, nu puteam sa ma tin calumea pe picioare, tremuram de nu se putea, si am mancat carne calumea, si paine, si mi-a trecut.
Incearca sa mananci mai mult decat mananci acum, si sa te odihnesti mai mult, pentru ca asta poate insemna ca mananci prea putin, si esti obosita si flamanda (scuze daca esti baiattongue)
Daca nu, spune-le si parintilor tai, sau du-te la farmacie si ia niste vitamine. Vezi, ca poate fii si de la dulciuri. daca nu mananci deloc, incepi sa mananci, daca mananci putin, mananca mai mult, si daca mananci foarte mult, mananca mai putintongue

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Da cati ani ai? Ameteala poate fi din mai multe cazuri ori ai tensiune mare ori esti anemica

| blackwidow a răspuns:

Poti avea multe lucruri in functie de varsta pe care o ai(si pe care nu ai precizat-o) Nu ma pot pronunta pentru ca nu mi-ai dat mai multe detalii, insa poate fi de la o lipsa de vitamine sau minerale. Poate fi de la oboseala. Du-te fa-ti niste analize de sange cat mai urgent daca nu vrei sa te duci la doctor, insa parerea mea este sa ajungi la unul. Sanatate

| Amy a răspuns:

Buna! Nu este deloc de glumit cu starea asta! Ai in cel mai bun caz lipsa de calciu, daca nu este ceva mai grav. Te sfatuiesc sa te duci la doctor cat mai repede, oricat de frica ti-ar fi. Cum sa stai asa? Daca este ceva grav?

| XDarkAngel a răspuns:

Poate esti prea obosita sau prea stresata...

| ThePunisher a răspuns:

Nu e nimic grav. Ai lipsa de calciu, cel mai probabil. Iti recomand sa mananci mai multe lactate, eventual sa cumperi calciu efervescent de la farmacie, ca se da fara reteta, dar in primul rand, mergi la medic, ca nu iti face niciun rau! Medicii fac 6 ani de facultate, si inca nu stiu cati de rezidentiat, tocmai ca sa poata ajuta oamenii! Deci mergi cu incredere!

| denisa402 a răspuns:

Posibil anemie...cel mai bine e sa mergi la doctor.

| Mariana155 a răspuns:

Este din lipsa de calciu.

| arcan_7531 a răspuns:

Ai observat daca dupa ce mananci trece? daca da poate fi un inceput de diabet,oricum, multora ni se intampla deci tind sa cred ca ai lipsa de calciu si magneziu, in lipsa lor apar fel si fel de simptome dintre care si cele enumerate de tine.

| LooLooLoo a răspuns:

Buna, eu am aceleasi simptome din cauza anemiei si a lipsei de calciu, dar cel mai bine este sa contactezi un medicwinking

| vladutz_6461 a răspuns:

Lipsa de calciu