| lorena66 a întrebat:

De ce am buzele foarte uscate si crapate? Mereu mi le jupuiesc cand sunt stresata si chiar daca folosesc uleiuri/strugurel, tot mi le jupesc. Si imi raman rani(de obicei imi curge si sange). Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| morfeo a răspuns:

Hidratare slaba, lipsa de vitamina c, zinc, magneziu

2 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Asta mi se intampla si mie si nu ma ajuta nimic

| 33226633 a răspuns:

Draga mea bine este sa incerci sa nu iti mai cojesti pielea de pe buze, stiu sentimentul, incearca sa faci altceva cand esti stresata, de exemplu poti incerca sa te relaxezi, eu asa fac, nu stiu cum am formulat raspunsul dar nu am vrut sa para ca si cum ti-am ordonat sau ceva de genu, am incercat sa fiu cat mai dragut. O zi deosebita sa ai.