| Andra_Andra_1998 a întrebat:

Va rog ajutati-ma nu știu ce sa mai fac. Sunt disperată! De câteva luni am buzele foarte crapate si uscate. Cand din greșeală imi ating buza cu dintii imi curge sange. Nu mai știu ce sa fac am dat cu tot felul de creme inclusiv cu crema de galbenele cu strugure l dar tot crapate sunt. Ce sa fac? Cu ce sa ma dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ulei de masline sau de cocos. Sau miere.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Bea mai multe lichide zilnic, evita sa stai prea mult in vant si foloseste un strugurel mai bun, unul mai hidratant pe care ti-l poate lua mama ta de la farmacie.

| HadesSs a răspuns:

Nu te hidratezi de ajuns, bea minim doi litri de apa de zi si consuma legume si fructe, esti in crestere iar alimentatie e foarte importanta.