| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva din ce cauza sunt buzele mereu crapate si uscate de cand a fost contactat herpesu? Trebuie sa te dai cu strugurel chiar toata viata? Mentionez ca herpesu este vindecat doar ca buza este foarte uscata si cu coji mai mereu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Atunci consuma multe lichide!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Esti deshidratat, consuma multe lichide, asta e prima cauza, a 2-a stai mult in aer liber iar frigul isi face efectul! Se va vindeca cand da caldura daca nu poti sta mai putin pe-afara...

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Nu, nu prea stau mult pe -afara tocmai asta e chestia happy si cu toate astea sunt mereu uscate si crapate de cand am contactat herpesul happy

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci consuma multe lichide!

Răspuns utilizator avertizat