| superpissy40 a întrebat:

De ce atunci cand sunt la menstruatie si cand imi curge sange, acesta miroase urat? Vreau raspunsuri sincere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SorodocAnca a răspuns:

Pai este normal... si trebuie sa iti schimbi tomponul mai des.happy
Funda!happy

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da la menstruatie, exista un kiros specific, mai mult de fier, daca mirosul este mult mai puternic poate fi de la o infectie urinara netratata, de la o raceala, poti face un tratament cu ciprinol 500 mg o pastila la 12 ore si vezi daca s-a schimbat ceva, daca nu faci un control ginecologic, poate fi altceva mai grav. Multa bafta

| kostyx a răspuns:

Pentru acel miros neplacut trebuie sa mergi la ginecolog pentru o analiza de secretie. poate ai o infectie, pentru ce ele dau mirosurile neplacute. poate fi ceva banal dar poate sa fie si ceva mai complucat. Cel mai bine mergi la doctor si el iti va spune exact ce ai si ce tratament trebuie sa urmezi.

| kostyx a răspuns:

Eu ma gandesc ca fata nu e la prima menstruatie si ca s-a schimbat ceva de a intrebat acum de miros... Daca era normal nu se alarma. Si mai mult de atat: o vizita la ginecolog nu dauneaza nicicum. Pana la urma acolo afla daca in cazul ei e ceva normal sau nu.

| OnïkPïsoï a răspuns:

Hmm... sa nu spunem ca miroase urat! Sa spunem ca are doar un miros mai ''special''. Deoarece in corpul tau se intampla modificari majore si este normal.