| anonim_4396 a întrebat:

De ce baschetul NU ajuta la cresterea in inaltime(stiu sigur ca nu ajuta dar vreau sa stiu de ce)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tot sigur eu iti spun ca stii gresit. Daca exista sporturi care ajuta la cresterea in inaltime, atunci baschetul cu siguranta se numara printre ele.

| Cosmin1986 a răspuns (pentru neutrino):

NU exista sporturi care ajuta la cresterea in inaltime.

| matrix100 a răspuns:

Daca joci nasket de la varsta frageda aste te va ajuta cu siguranta sa cresti in inaltime, daca te apuci la 40 de ani de basket logic ca e prea tarziu si nu vei mai creste in inaltime.

| Cosmin1986 a răspuns (pentru matrix100):

Baschetul nu ajuta la cresterea in inaltime NICI IN COPILARIE asta e doar un mit mai documenteaza-te.

| Cosmin1986 a răspuns:

Cei care joaca baschet sunt inalti pentru ca la baschet sau dus aia inaltii asa cum aia puternici sau dus la halterofili si aia buni la inot la campionate.