| RoxyRoxana200 a întrebat:

De ce cand pe stop inainte si dupa e un lichid alb? E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Lichidul acela se numeste: popular "poala alba" si stiintific "leucoree"! Daca nu are nici un miros, nu te mananca cand iti curge, nu te doare, are culoare alba catre transparent, atunci e normal si nu trebuie sa te ingrijorezi. Daca este galben, ai mancarimi, usturimi etc. atunci mergi la medic fiindca sunt scurgeri nenormale pentru o femeie / fata! Numai bine!

| Evolettee a răspuns:

Da este foarte normal, lichidul respectiv curata vaginul si il menține mereu curat, o problema ar fi dacă nu ar mai curge

| Artemis005 a răspuns:

Da aceea este secreția vaginala si este tot timpul acolo doar ca inainte si dupa menstruatie aceasta este mult mai vizibilă.Si da este normal si mie mi se intampla si tuturor fetelor.

| Iolaanda a răspuns:

Da, este normal. Nu e musai să fie înainte și după menstruație.