| eu_3300 a întrebat:

De ce de fiecare data cand ma spal pe fata dupa ce se usuca, am pielea foarte uscata in juru guri si se cojeste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Foloseste un hidratant facial

| nana a răspuns:

Salut eu. Ai genetic pielea uscata si ar trebui sa te speli pe fata cu un sapun mai gras pe baza de glicerina pe care cel mai bine ar fi sa-l cumperi de la farmacie, nu din magazine cu specific parfumerie. Dupa spalare poti folosii o crema pentru hidratare, da elasticita pielii o hidrateaza si nu mai crapa.Nu te sterge cu prosopul, tamponeaza pielea pentru a o usca de apa.Cam atat ar trebui sa faci si nu uita un consul la medicul dermatolog. Pup.
nana

| Lorien_2084 a răspuns:

Renunta la sapun, pentru a te spala pe fata. vezi ca exista in comert destule geluri de fata (iti recomand gama Bioten, este fara parabeni)

| djhateme a răspuns:

Buna. S-ar putea sa fie o problema de la lipsa de calciu, o problema pe care majoritatea o au.incearca sa iti cumperi o crema de fata, si sa iei niste calciu, cel mai bun, cel putin pentru mine, a fost calciu lactic, fiindca acesta intareste si oasele.ATENTIE-acesta este doar un sfat, iti sugerez sa consulti un doctor dermatolog pentru a primi un raspuns si o rezolvare cat mai corecta.Multa sanatate.