| SadBoyForever a întrebat:

De ce nu îmi crește barba pe față deși fac 27 de ani la sfarsitul lunii?

Care ar putea fi cauza?

Niște doctori mi-au spus că problema o reprezintă lipsa de testosteron.

Menționez că pe obraji abia am niște puf alb iar mustața o bărbieresc odată la pe săptămână.

Care ar putea fi problema de nu am avut niciodată barbă până la această vârstă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai bine asa, barba te face urat

| LonelyLoner92 a răspuns:

Prietene stai linistit că o să te bărbierești la viața ta de o să ți se ia plus că barba trebuie îngrijită tot timpul, trebuie să o speli în primul rând cu apă și săpun plus faptul că barba este aspră de fel.

Nu este nici-o boierie faptul că nu ai păr pe față, rămâi așa cum ești că ești bine.

Sunt bărbați care nu știu cum să facă să scape de părul de pe față și tu îți dorești să ai barbă.

| Donsavas a răspuns:

Te simti inferior pentru ca nu ai si nu ai avut si cand stii ca nu poti avea, asta iti scade încrederea în sine. Sper sa nu faci o obsesie din asta. Barba nu e un aspect important. Si Da, testosteronul scazut este cu siguranta cauza sau dintre cauze. Mergi la endocrinolog si fa ti analize de sânge!

Răspuns utilizator avertizat
| Preotul500 a răspuns:

Fiecare cum este inzestrat. Nu e motiv de îngrijorare. Sunt multi carora niciodată nu le-a crescut barba foarte mare. Nu te complexa pe un asa subiect, deoarece altii ar vrea sa scape de barbă! Sănătate!

| SadBoyForever explică (pentru Preotul500):

Tu ca bărbat dacă nu ai avea barbă deloc și mustață deloc nu te-ai simti inferior celorlalți bărbați cu barbă și mustață?

| Preotul500 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Barba sau musteata te face bărbat? Adică iti pasa de ce cred cei din jurul tau? Pentru ce? E o chestie ce te complexeaza dar nu merita. Unii au, unii nu, e ceva logic si trebuie sa te acomodezi. Sunt multi altii ca tine si trebuie sa înțelegi ca esti ca oricine altcineva. Nu e o problemă.