| DaRyUsS a întrebat:

am 18 ani, si ma barbieresc odata pe saptamana si totusi imi creste destul de repede si nu arat asa bine cu barba si mustata. Daca m-as barbieri de doua ori pe saptamana atunci o sa mi se indese mai tare? Este ceva normal ca la varsta mea sa ma barbieresc des?

Răspuns Câştigător
| CiocanN a răspuns:

DEpinde de genă și de hormoni.
Din câte am înțeles eu, dacă te bărbierești des, nu ți creste barba mai deasa. Îți dă senzația ca este deasa din cauza ca firele bărbierite sunt foarte scurte.
Dacă rasul ar face barba sau parul des, ai mai vedea cheliosi?
În concluzie:da este normal sa.ți crească repede și te poți bărbieri des ca nu o sa.ți crească barba mai deasa din aceasta cauza

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricum te vei barberi toata viata asa ca nu mai conteaza daca acum o faci odata sau de 2 ori pe saptamana

Fiecare organism functioneaza in ritmul lui.