| alexa6808 a întrebat:

De ce trebuie sa te cantaresti dimineata si nu seara sau dupa mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ruru_2913 a răspuns:

Pentru ca, daca te cantaresti seara pe cantar iti mai arata cateva grame in plus,(ai mancat si in timpul zilei etc) dar dimineata nu ai nimic in stomac si iti arata exact greutatea ta. asa am auzit si eu :* pa pa

2 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Pentru ca dupa ce mananci esti mai greu pentru ca nu e digerata mancarea. Si dimineata e bine sa te cantaresti pentru ca e pe stomacu gol

| christine044 a răspuns:

Pentru ca se considera o cantarire inexacta. Dupa ce ai mancat esti mai plin decat de fapt, pentru ca mancarea nu se digera instant. Seara corpul nu mai are puterea de a arde grasamilie dar, desigur, daca mananci seara, nici atunci nu e convenabil sa te cantaresti.