| AllmaGirl a întrebat:

De ce unii mananca ce si cat vor fara sa se ingrase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza ca metabolismul arde repede grasimiile acumulate in organism.

| mona a răspuns:

Metabolismul lor e bun si oricat ar manca de mult nu se prinde de ei

| facepalmlol a răspuns (pentru mona):

Cum sa fie un metabolism bun, daca ori ce ar face nu se pune pe ei? Un om normal ce mananca in cantitati exagerate e logic, ca se ingrasa.
Nu mi se pare normal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fac sport
au un metabolism bun

| mgtow a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu fac si nu ma ingras deloc, merg pe jos o ora si ceva prin Brasov dar nici asta nu e motiv sa slabesc.

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Nu e motiv sa slabesti, e motiv sa nu te ingrasi. o ora de mers pe jos e un exercitiu fizic. oricum cele doua conditii erau cu SAU intre ele nu neaparat cu SI

| AllmaGirl explică (pentru suntserios):

Nu neaparat...am o prietena care nu face absolut nimic niciodata, mananca, cat pentru 5 chiar si seara inainte de culcare si totusi e bat

| suntserios a răspuns (pentru AllmaGirl):

Dupa cum am raspuns si mai sus
cele doua conditii erau cu SAU intre ele nu neaparat cu SI

| facepalmlol a răspuns:

Au o dereglare a tiroidei.

| CristiSeeker a răspuns:

Metabolismul este responsabil de asemenea lucruri. Eu, spre exemplu, mananc absolut orice doresc, in ce cantitati doresc si nu fac sport. Totusi, imi este aproape imposibil sa ma ingras...

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Totul tine de genetica

| seriosule a răspuns:

Pai depinde de organism...

| StefanSK8er a răspuns:

Si eu sunt la fel

| AnonimmANNONIMM a răspuns:

Depinde de metabolism!