| darksight a întrebat:

De curand mama mea ( 52 ani ) a fost diagnosticata cu adenocarcinom ovarian ( cancer ovarian ). A suportat o operatie de histerctomie si urmeaza sa inceapa chimioterapia. Ideea este ca nu avem alta varianta decat doctorul oncolog recomandat de chirurgul care a efectuat operatia, doctor despre care nu stim nimic.
Imi puteti recomanda un doctor cu rezultate bune in tratarea acestui tip de cancer?
Multumesc pentru ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.sincer imi pare rau pentru voi si va doresc sa trceti cu bine acest moment.parerea mea este sa dai pe site numele medicului care ti-a fost recomandat si poate vei primi ceva pareri. un doctor nu cunosc, mi-as dori sa te pot ajuta dar din pacate nu stiu pe nimeni. oricum eu cred ca ar fi bine sa ai incredere in medici pentru ca au si ei o pregatire si stiu cum sa actioneze in astfel de cazuri. o vor ajuta pe mama ta si va fi totul bine. tu trebuie sa fii puternic/a si sa ii fi alaturi.asta o va ajuta enorm pe mama ta. cel mai important este sa fie cu moralul ridicat si sa aiba incredere ca va fi bine.si asa va fi.iti doresc numai bine si multa sanatate!

9 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Prof. Dr. Radu Vlădăreanu

| mioara a răspuns:

Du-te la dr Munteanu Codrut de la Policlinica Munposan94" pe str. WITTING nr 12 BUCURESTI

| Ronin a răspuns:

Daca te interseaza, o putem programa la o sedinta de biorezonanta, iar medicul nostru ii va prescrie o schema de tratament exclusiv cu produse naturiste. Da-mi un e-mail.

| darksight explică:

@lorely - mersi mult pentru ajutor. Dr Vladareanu are din cate am vazut eu specializare obstretica/ginecologie dar fara specializare pe oncologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta modalitate nu exista trebuie sa intreb chirurgul care a operat-o daca exista metastaze?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu nu stiu niciun doctor daca stiam ti-l recomandam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste ce scrie pe ce scrie lumea pe forumul asta
http://forum.romedic.ro/......21146.html

multa sanatate si Doamne-ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dr Aldea, Spitalul Coltea