| Ioan_Gheonea_1976 a întrebat:

De ieri ma doare partea stanga a barbiei si mi s-a umflat. De ce? e ceva periculos? mama mi-a spus ca si atunci cand eram mica mi s-a m-ai intamplat iar doctorul a vrut sa ma opereze, dar parintii nu au acceptat asa ca mi-au facut tratament cu injectii. Va rog dati-mi un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai o problema dentara (de exemplu un dinte inclus) care sa se infecteze din timp in timp si care sa nu se rezolve complet decat prin operatie. Trebuie sa mergi maine la un medic stomatolog sau chirurg BMF pentru diagnostic. Si, de data asta, uurmeaza tratamentul recomandat pentru a evita complicatiile.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat