| Alexander1495 a întrebat:

De la ce apare herpesul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fără a intra foarte mult în amănunte, afla că herpesul este o afecțiune provocată de un virus (Herpes Simplex). Pentru mai multe amanunte vezi urmatorul material: http://www.eva.ro/......57532.html

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Herpesul este o boala virala, deci, de la un virus.

| SkyPilot a răspuns:

De la un virus care se poate transmite si prin sarut, si prin contact sexual. Un herpes genital este foarte neplacut. Unii dintre noi sunt doar purtatori.

| Hitback a răspuns:

Http://www.divahair.ro/......t,_sfaturi

Daca ti-e lene sa citesti este vorba de un virus care actioneaza cand sistemul imunitar este scazut sau poate aparea de la anumite alimente care provoaca alergii.