| Shontellle a întrebat:

De la un timp, am pofta de foarte mult dulce, si nu stiu de ce straight face.am 13 ani. ar insemna ceva? si cum as putea sa scap de aceasta pofta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci la medicul de familie, poate te trimite sa-ti faci o glicemie. Din cate stiu eu, atunci cand ai glicemia mare ai asa o pofta de dulce. Bineinteles, asta nu e o regula, dar este mai bine sa te duci sa vorbesti cu medicul de familie. Multa sanatate iti doresc si te pup.

| Azµre a răspuns:

Mănânci fructe!

| karsivan a răspuns:

Niste analize de singe biochimie sangvina te va ajuta, citeodata si lipsa de calciu poate da pofta de dulce, de magneziu pofta de ciocolata sau in anumite perioade ale lunii la femeie in apropierea ciclului menstrual multe spun ca papa si un borcan de dulceata odata, asa ca analizele te vor ajuta.