| andu_8718 a întrebat:

De putin timp m-am apucat de sala dar vrea ca masa mea musculara sa cresca cat mai repede. ce tratamente(pastile, ceaiuri etc) imi recomanadati pentru acest lucru. nu vreau steroizi sau ceva de genu vreau ceva natural sau macar ceva care nu are reactii adverse

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La fiecare masă trebuie să ai mereu o sursă bogată de proteine, carne, ouă, cereale integrale.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Este bine ca in orice sa ai simtul masurii. Mananca proteine si mese bogate direct proportional cu efortul pe care il faci. Cere sfatul unui instructor de la sala. Este mai corect asa. Acela te vede si iti recomanda ceva in conformitate cu nevoile tale. Fiecare e diferit.

| drpopa a răspuns:

Poti folosi suplimente Taurine Pro, Jumbo mass, Speed muscle mass etc. poti sa te informezi despre aceste preparate pe urmatorul link www.nutriline.ro

| myhay144 a răspuns:

Deci poti sa bagi cele mai ale naibi proteine daca nu sti sa te alimentezi si sa te antrenezi nu cresti cine stie ce! mancare iti trebuie 6 mese pe zi plus proteine! antrenament corect si iti garantez 10 kg pe putin

| ThiPaRu a răspuns:

Creatine pro mass, Gain fast, MASS-TECH, cauta niste proteine pe baza de zer.