| MasterPas_LeXu_1990 a întrebat:

De unde sa imi iau CARDUL DE SANATATE? Nu am facut nimic in legatura cu el pana acuma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Clujean25 a răspuns:

Dacă nu ți-a venit prin poștă, îl ceri de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate.

| MasterPas_LeXu_1990 explică (pentru Clujean25):

Care sunt modurile prin care îl pot cere de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate? Online sau doar personal? CJAS nu e în orașul meu și de aceea întreb.

| Clujean25 a răspuns (pentru MasterPas_LeXu_1990):

Poți doar să verifici online dacă e la CAS cardul tău, pentru a-l ridica trebuie oricum să te prezinți la ei personal cu buletinul și cu o cerere semnată.

| sosostore a răspuns:

La medicul de familie ai incercat? Mergi intai la el si te directioneaza el unde si cum trebuie sa ajungi.

| Cristian_Laur_1986 a răspuns:

De la cnas cu buletinul