| MyWorld a întrebat:

Deci de azi dimineata ma doare gatu [in partea stanga] si partea stanga a capului. Iar acum ma doare mai putin gatul, dar cand inghit simt un gadilat [laughing] in gat si in ureche. straight face
Ps: Mentionez ca am fost trezit de o sticla de must care a explodat si eram cu parte stanga a capului spre locu unde a explodat sticla aia.
Va rog sa-mi spuneti daca durerea ar putea fi cauzata de mini-bomba aia... Thanxhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mergi la un medic ORL-ist și nu ne mai scrie prostii.

| MMihai a răspuns:

Medic de ORL= oto -rino- Laringologie ==medic de nas, gât și urechi!=(oto legat de urechi)/(rino==legat de nas)/(larigo=legat de laringe =gât)==trimiterea o dădea medicul de familie și el pricepea despre ce este vorba.
Eu nu am văzut nici o legătură între sărit dopul la o sticlă de must // sau explozia unei sticle în caz că nu te-au lovit cioburi și o eventuală amigdalită, laringită sau altă afecțiune similară sau de vreo problemă în cavitatea bucală cauzată de o infecție cu : microbi, bacterii sau viruși și spargerea sau sărirea dopului unei sticle de must.
La fel de bine putea să și spargă și unul pe stradă cu un ciocan cu aer comprimat, dar nu avea nici o treabă cu boala ta.

| MyWorld explică:

@Mihaidavidoglu1954 Dc sunt considerate niste probleme medicale prostii? Eu am doar 13 deci nu prea am de unde sti eu de ORL sau altele. Si oricum nu e o intrebare gen: "L'am vazut pe dracu dormind in patu meu propriu si personal. Ce sa fac?" Daca as fi pus intrebarea asta as fi fost de acord cu tinewinking.
PS: Daca vrei sa nu fii un singuratic pe TPU mai bine fii mai. politicos?

| MyWorld explică:

Nu e o boala e doar o chestie in. urechelaughing. si nu o sarit dopu btw o explodat efectiv sticla. Si o sunat ceva gen... o bomba credthinking oricum m'o durut urechea vreo 2 zile. si nu am zis ca e o boala...