| deejayoo a întrebat:

Deci.sunt putin balbait(nu radeti). cum as putea sa scap de aceasta balbaiala.niste exercitii ceva? in can 4-5 zile asa. funda primul raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KentuckyF a răspuns:

1.Citeste cu voce tare corect. 2.Socializeaza. 3.Bafta happye cam mic,dar in cazul balbaielii, eu n-am avut asa ceva si nici nu cunosc pe cineva, dar zic sa citesti cu voce tare si mai multa incredere in tine.Ajuta.Bafta!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un logoped, de el ai nevoie pentru corecția ta.
Pa, pa.

| GabiiHaș a răspuns:

Ai fost batut cand erai mic?
bate si tu pe altul

| Simonaaaaa a răspuns:

Incearca sa spui niste propozitii mai grele fara sa te balbai. Repeta in fiecare zi si o sa scapi de problema asta!