| Mihaita232 a întrebat:

Salut tuturor. Ma numesc Mihaita, si vin aici sa va cer ajutorul sau cel putin o parere. Ma confrunt cu " boala " balbaiala. Cum as putea sa scap de ea? am 14 ani. Tin sa precizez, ca pana la varsta de 8 ani nu m-am balbait deloc, vorbeam rapid si corect. Ce s-a intamplat? Cum pot sa scap?

5 răspunsuri:
| Rührselig a răspuns:

Ai putea să-ţi faci o idee sau două vizionând filmul "The Kings speech".

| peacygirl15 a răspuns:

Te balbai cand vorbesti cu strainii?

| Mihaita232 explică (pentru peacygirl15):

Cam cu absolut orice persoana cunoscuta/necunoscuta. Pana la varsta de 8 ani, vorbeam perfect, fara nicio problema.Acum? sad

| peacygirl15 a răspuns:

Pai,in primul rand fi relaxat cand vorbesti cu cineva, nu te grabi sa vorbesti si alegeti cuvintele. Vorbeste rar si clar si fara emotii si cu timpul o sa te indrepti

| Mihaita232 explică:

Alte idei? sad Pana la 8 ani vorbeam perfect, iar acum? Ma fac de ras in fata colegilor, a prietenilor. sad