| MrFunky2 a întrebat:

Deci,vreau sa stiu daca as putea avea hernie de disc.Am 13 ani si merg la judo,ca sa precizez in cazca e nevoie. Deci,ma si doar spatele dar nu tot timpul,iar piciorul stanga ma doare in zona fundului,gen daca imi intind palma pe fesa stanga ajung la zona unde ma doare, dar ma doare doar cand merg. Oare am hernie de disc? Cum pot sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cristinel375 a răspuns:

Problemele de sanatate,cel mai bine,dupa parerea mea, trebuiesc rezolvate, nu pe site-uri, ci la un control la un medic specializat, pur si simplu vorbesti cu parintii si iti faci o programare la un medic pentru o consultatie.

| smaly a răspuns:

Eu sunt fara splina si umblu de 2 luni la MMA e periculos in cazul tau cit si al meu. Du-te si fa-ti un control la medic nu ca dealtfel o sa fie rau si nu te mai du la judo daca te doare. Sănătatea este pe primul loc sa tii minte.