| Anymaryanamaria a întrebat:

Dieta copii de 11 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu e bine sa ti dieta la varsta ta! Esti prea mica si esti in crestere. Doar evita dulciurile, prajeliile, painea alba, sucurile din comert, produsele fast food, patiserie si rontaieli gen chipsuri, covrigei. De asemenea fa-i cat mai mult sport/miscare si bea 2L de lichide.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

2 shaorme mari de vită, cu detoate la pachet, asta da viață.

| J0B0MAT a răspuns:

La 11 ani nu trebuie sa tii dieta. Bucura-te de copilarie si lasa problemele de adulti pentru cand vei mai creste.

| VibeTrix a răspuns:

Dieta copii de 4 ani

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

La 11 ani nu este bine sa tii nici un fel de diete, Iti poate da tot metaboismul peste cap, sa te faca mai vulnerabila la infectii, raceli, etc. Daca te simti grasuta, incearca sa nu mai mananci fast-food, sucuri cu acid, fa sport si bea apa. Esti inca un copil, la varsta ta este oarte greu a te abtii de la dulciuri, sucuri, etc, lucru care este normal.De aceea sa incerci sa te abtii de la astfel de lucruri poate fi chiar imposibil. Bucura-te de copilarie, lasa dietele, incearca sa faci sport si sa bei multa apa. In rest, mananca ce vrei, bucura-te de copilarie ca ai doar una. Bafta!happy

| Anymaryanamaria explică:

Dar eu nu v-am intrebat daca e bine sau nu