| Rooney7 a întrebat:

Dimineata cand mă scol imi miroase gura urat.Chiar si in timpul zilei imi miroase daca nu beau sau mananc ceva.E normal asa ceva? Ce pot face in afara de spalat pe dinti, apa de gura, guma? Poate un spray de gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Carii, infectii, etc! Consulta un stomatolog. Pana atunci, spalat pe dinti cel putin o data pe zi si guma mascheaza mirosul cel mai bine.

| Madayna a răspuns:

Probabil ai ceva carii iar de acolo sa vina mirosul neplacut, du-te la dentist.

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Eu as fi de parere sa faci un control general. Mirosul de care spui tu poate sa fie de la stomatlogie, de la stomac de la ficat. Daca fumezi, poate sa fie de la tigari. Ar fi bine sa discuti acesta problema cu un gastroenterolog, adica un medic ce se ocupa de partea digestiva a organismului ( stomac, ficat, colecist intestin gros, intestin subtire).
Acolo iti va spune ce invetigatii va trebui sa faci cu exactitate!
Sanatate multa si ai grija cu guma de mestecat, daca mesteci toata ziua este posibil sa faci diaree, are efect purgativ.