| Frumusika24 a întrebat:

Am o problema cu respiratia, de dimineata ma spal pe dinti inainte de a pleca la scoala, la scoala mananc ceva si simt un gustul mancarii in gura si nu stiu daca imi miroase gura, voua asa vii se intampla mentionez ca am si niste carii. Sau daca am un gust de la o mancare sau dupa ce beau suc imi miroase?big grinbig grin Eu fara guma de mestecat nu pot sa stau. Si daca puteti sa-mi dati niste sfaturi pentru igiena
cavitatii bucale. Fundaaa :*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Brunetica a răspuns:

Buna! pai dupa ce manaci, manaca si un mar dupa el nu vei mai avea gustul mancari.

| Mentaaaaa a răspuns:

Buna! Daca ai carii sigur este din vina lor. Cred ca ar trebui sa te duci la medicul stomatolog pentru o extragere sau o plomba. Pana atunci te sfatuiesc sa foloseti spray de gura, apa de gura si sa eviti guma de mestecat deoarece cariile se pot agrava mai mult.

| geo691 a răspuns:

Mai poti folosi sprei, cand te speli pe dinti sa nu dai de 2 -3 ori cu periuta si gata ai terminat, sa dureze cam 5 min asigurandute ca ai periat toti dinti si dupa mai poti folosi apa de gura.

| xtremekisss a răspuns:

Du-te la stomatolog ...noi iti putem da niste sfaturi dar nu te ajuta asa daca mergi la stomatolog iti poate spune clar ce prb aiwinking

| Bastard_8566 a răspuns:

Uite aici cateva remedii rapide impotriva mirosului neplacut al gurii http://remedic.ro/dosar-medical/mirosul-urat-al-gurii-halena/