| Andreea202 a întrebat:

Am 13 ani si o intrebare. Dimineata cand ma scol am o senzatie amara in gura si miros urat pe parcursul zilei chiar daca m.am spalat pe inti. Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Mirosul vine din stomac, mananci ceva dimineata? fiindca daca nu, degeaba te speli pe dinti. Incearca si o igiena completa - ata dentara, spalat si apa de gura. Ceaiul de menta si patrunjelul verde ajuta respiratia.
Ar trebui sa consulti si un stomatolog, poate ai carii sau probleme cu dintii, tatru, etc.

2 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Să faci un control stomatologic și unul la stomac. E posibil să ai probleme cu vezica biliară. Gustul amar de multe ori apare din cauza fierii.