Întrebare recomandată | BruneTTe a întrebat:

Din pacate in curand voi lua Roaccutane. Sau celalalt, Sortret (in functie de ce imi va prescrie dermatologul, deocamdata doar mi-a spus ca imi va prescrie pentru ca asteapta sa termin sesiunea laughing ). Dar nu asta este important. As vrea pareri despre acest medicament de la cei care au folosit.
Da, stiu, nu e deloc bun pentru organism. L-am tot amanat de vreo 2-3 ani dar absolut nimic nu mai da rezultate asa ca trebuie sa il iau in considerare.
Ceea ce ma ingrozeste este perioada aceea despre care toti vorbesc, perioada de inceput in care totul se agraveaza. Ma intereseaza CAT se agraveaza? De cate ori mai rau decat normal va fi? Adica la voi cum a fost?

In cat timp ati terminat tratamentul? (stiu ca tine de organismul fiecaruia, de gravitatea problemei, dar intreb macar sa ma ghidez un pic).

Si nu stiu, sa-mi spuneti tot ce ati constatat sau pur si simplu cum au fost lunile de tratament.

A, si mai ceva. Este exclus sau uneori Roaccutane-ul se da alaturi de ceva antibiotice care sa mai diminueze din inflamatie? Intreb din curiozitate. Eu oricum voi lua numai ce imi prescrie.

Multumesc enooorm!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| terleaandrei a răspuns:

Iti doresc succes