| BruneTTe a întrebat:

A folosit cineva Roaccutane/ Sortret?
Cum a fost "experienta"?

Va trebui sa iau si eu si de asta intreb. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Isotretinoinul este un medicament cu multiple efecte secundare, care se recomanda in acnee atunci cand alte metode terapeutice nu au dat rezultate. Efectele psihice nu sunt deloc neglijabile, la dozele terapeutice. Daca esti gata sa iti sacrifici sanatatea psihica pentru a obtine un beneficiu estetic, poti lua acest medicament.

| FilosoficAthoughts a răspuns:

Eu am luat acum cativa ani. Citeste cu atentie prospectul si vorbeste cu medicul. Eu plangeam si le luam, aveam dureri de cap si stare proasta generala. Dar de disperare din cauza acneei le-am luat s-au ameliorat o vreme dar n.au avut efect de durata. Dermatolog bun si fa tramante de curatare. Analize. Pastilele le tot luam dar cine stie ce altceva daunam.

| BruneTTe explică (pentru FilosoficAthoughts):

Ce tratamente de curatare.De n-as fi facut.Crede-ma ca asta e chiar ultima incercare a mea. Pana acum am incercat tot ce este posibil. Ca de 3 ani tot refuz medicamentul asta ca stiu si eu, sunt constienta ca e destul de periculos.
Daca spui ca ai luat, explozia aia de cosuri de la inceputul tratamentului e chiar asa groaznica pe cum spun toti?
Si cat a durat? ( explozia dar si tratamentul cu totul).

Mersi.