| BruneTTe a întrebat:

Dupa 3 luni de Sortret, ieri cand m-am dus la farmacie sa imi iau pastilele pentru a 4-a luna,nu le-am mai gasit si avand seara nevoie de ele, am luat Roaccutane. E vreo problema? Stiu ca substanta activa e aceeasi, dar totusi intreb...e vreo problema? Corpul sesizeaza diferenta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu cred că vei avea vreo problemă însă pe viitor îţi recomand să nu mai iei medicamente dacă nu eşti sigură de efectul pe care îl pot avea.
Pa-pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred să fie vreo problemă!

Aşa cum spuneai şi tu, substanţa activă este aceeaşi; totuşi, să fi atentă să păstrezi aceeaşi "schemă de administrare" ( aceeaşi doză ).

Corpul nu are ce diferenţă să sesizeze, cel mult, e posibil să apară unele efecte adverse - vezi Prospectele la linkul :
http://www.medipedia.ro/......20-mg.aspx

http://www.medipedia.ro/......10-mg.aspx

Toate cele bune.

| adywow a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti pe cineva in domeniu inainte de a face o schimbare happy