| perjulilia a întrebat:

Doresc sa slabesc dati-mi va rog vreo reteta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ne dai câteva date despre tine. Vârstă, greutate, înălţime, pate ne orientări ce sfaturi să-ţi dăm.

| perjulilia explică (pentru onasis1961):

31 ani, 1.60 inaltimea, 64 kg

| onasis1961 a răspuns (pentru perjulilia):

Da, trebuie date jos cam 10kg. Mănâncă cât mai sănătos, adică fără mezeluri multe, micşorează cantitatea de dulciuri şi pe cea de grăsimi.Multă mişcare sau dacă se poate sport cât mai mult.Baftă!

| perjulilia explică (pentru onasis1961):

Ciao,mersi ca miai raspuns.Din pacate sport nu pot face ca am copil mic, dulce nu prea mininc dar e problema ca cind gatesc ceva pentru sot ca imi place mininc ca o nebuna, ca e bun.Am baut niste pastile de slabire si am tinut oleaca de post si parca oleaca am slabit dar nu se primeste mai mult.Grazie

| Cosmin86 a răspuns (pentru perjulilia):

Invata sa mananci :
http://www.getfit.ro/......abire.html

| Eus3b1u995 a răspuns:

Aceasta dieta poate fi tinuta de catre persoanele care depasesc cu peste 15 kilograme greutatea ideala calculata in functie de varsta si inaltime.
Este o dieta usor de tinut care va poate aduce rezultate foarte bune daca este tinuta si respectata timp de 10 zile.

MIC DEJUN:
Cafea (o ceasca)
Paine prajita cu unt (2 felii)

PRANZ:
Salata de ton maruntit (fara sos) cu porumb, salata si lamaie
Suc natural (1 pahar)

CINA:
Piept de pui cu cascaval (250 grame)
Paine prajita (1 felie)

Aceasta dieta poate fi prelungita pana la 20 de zile, cu conditia ca in a doua perioada sa se faca si sport, cel putin 30 de minute de exercitii fizice sustinute pe zi. Funda?

| Marya_Anna_1972 a răspuns:

Bea apa inainte sa mananci(luni 1 cana; marti 2 cani; miercuri 3; joi 4; vineri 5; sambata 6; duminica 7), ceai de slabit, mai putina paine si mult sport.