| rocsys a întrebat:

Draga TPU! am si eu o problema. cum sa va spun, de la o perioada am inceput sa merg des la toaleta ( treaba mica) mai des ca de obicei. care ar putea fi cauza? puteti sa ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te imbraci ca fetele care le vad eu zilnic pe strada, este clar ca ai racit.La 7-8 grade afara umbla in tricou sau cu o geaca subtire ca hartia de ziar si cu mijlocul gol.Sunt la moda.Ai racit la rinichi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o răceală abdominală, sau o infecţie urinară ( dacă mai ai şi alte simptome, gen usturimi sau dureri la urinare ).

Să mergi la medicul de familie pentru confirmarea diagnosticului ( eventual, investigaţii/analize suplimentare, dacă le consideră necesare ) şi tratamentul aferent.

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Azµre a răspuns:

O infecție urinară, vezi un medic pentru un tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Posibil o infecţie urinară, îţi trebuie tratament cu antibiotic prescris de medic, aşa că fuguţa la medic.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Ai racit la vezica urinara se numeste cistita si se trateaza cu pastile, mergi la doctor si o sa scapi repede, daca stai se ageaveaza si o sa ajungi sa faci pe tine, fuga la medicul de famile.

| CityOfSatan a răspuns:

Te-ai racit jos.Consulta urgent un medic ginecolog!

| Music4life a răspuns:

Buna,
Poti merge la wc des din diverse motive, ti-ai marit cantitatea de lichide pe care o consumai deobice?
Poti sa faci des din cauza ca ai probleme cu rinichi, daca ai si dureri in zona lor ( mijloc) si uneori simti ca nu te poti abtine atunci sigur sunt ei, trec cu antibiotic in 3 zile.
Sau mai poate fi o sarcina in cazul in care esti fata si ti-ai inceput viata sexuala si nu te-ai protejat ia-ti un test.
Multa sanatate-ti doresc.

| oBuburuză a răspuns:

Esti racita joc ( daca intelegi ce vreau sa spun ) si de aceea te duci sau bei prea multa apa!

| InsertName a răspuns:

Lasa-te de bautlaughing

| catalinmobil a răspuns:

Ori ai racit ori ai nisip sa piatra la rinichi! asa ma patit si eu si am fost la medic si avea nisip si piatra la rinichi! bea multe lichida si ceai! ca sa elimini iar daca te ustura penisul inseamna ca elimini. daca te ustura tare inseamna ca trebuie sa te duci la medic si sa discuti cu el despre ce te doare. funda?

| catalinmobil a răspuns:

Cred ca ai piatra la rinichi asa am avut si eu si nu e de gluma trebuie sa te duci la medic sa discuti cu el si trebuie sa bei multe lichide! (funda?)

| Cipy94 a răspuns:

Ai racit jos, ai grija cum te imbraci de acum in colo sa nu-ti fie frig la picioare.

| rocsys explică:

Nu beau mai deloc apa. adica doua cani 3 de apa e maximum zilnic