| denispop14 a întrebat:

Dupa cat timp v-ati acomodat cu aparatul dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 10 zile pana mi au trecut durerile

| Yurisa a răspuns:

Cateva zile. A fost dureros la inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Dupa o luna zic ca esti ok. Pana atunci poate il simti incomod, jenant, iti ramane buza agatata in aparat dupa ce zambesti...
Dupa 1 an, 2, nici nu mai iti dai seama ca il ai. Aproape nici nu il mai simt, dupa cativa ani.

| denispop14 explică (pentru anonim_4396):

Tu ai avut inele pe maselele din spate? Si daca da, te-au deranjat cand muscai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru denispop14):

Sincer, nu inteleg la ce te referi cand zici inele. Daca ai putea explica din ce sunt facute, cum sunt pozitionate pe dinti, ce forma etc...

| denispop14 explică (pentru anonim_4396):

Https://youtu.be/glGeVJntjBU
Cum sunt cele de la inceputul videoului pe cele doua masele. ( Nu manechinul ala din thumbnail)

| anonim_4396 a răspuns (pentru denispop14):

Acum pricep. Nu am avut asa ceva. Imi pare rau ca nu te pot sfatui cu privire la asta.
Dar zic sa suni, sau sa mergi din nou la ortodont. Daca o sa iti deterioreze maselele, atingandu-le tot timpul? Chiar trebuie sa intrebi ortodontul.