| BVali a întrebat:

E adevarat ca daca iti rupi un semn de pe corp faci cancer? sau cel putin e posibil?
Astazi in timp ce eram in magazin, am dat din greseala cu antebratul in coltul unui raft si mi-a smuls semnul jos. Sunt ceva pericole?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu ce semn aveai pe mînă?

| Violleta2022 a răspuns:

Povesti babesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la alunite, da. Sunt destul de multe sanse, de asta se recomanda ca alunitele, cel putin cele mai maricele, sa fie vazute periodic de un medic. Si eu mi-am rupt doua alunite si n-am patit nimic, nu toate sunt canceroase, dar mai bine te duci la medic si te linistesti

| alexbit90 a răspuns:

Eu stiam ca e valabil doar pentru alunitele de pe corp adica sa ai grija cu ele sa nu le rupi ca unele pot fi periculoase...

Mai bine ar fi sa vizitezi un medic dermatolog se va uita cu atentie la semnul tau si iti va spune daca este ceva rau sau nu.

Multumesc!