| Aihao19 a întrebat:

E bun Piracetamul? A mai luat cineva? Ati avut efecte?(pentru concentrare si memorare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cunosc oameni care au folosit. In memorare nu are cum sa te ajute niciun medicament din lume, asta tine de modul tau de a invata. Pentru concentrare insa, este bun pentru ca scade oboseala si iti da energie sa rezisti concentrat pe ceva si sa nu te plictisesti usor.
Daca iei prea mult posibil sa ai probleme cu somnul, sa ai stari de nervozitate, agitatie, de genul asta.
Piracetamul isi sumeaza efectul in timp, de ex daca tu vrei sa inveti azi, trebuia sa il iei de cu o saptamana inainte

| RAY a răspuns:

Aceste medicamente au cel mult efect placebo sau acelasi efect ca daca bei cafea atat, nu exista nici o pastila pentru concentrare sau memorare, astea sunt lucruri genetice, isi place ceea ce inveti? esti mai greu de cap? memorezi mai greu de fel? cum inveti? exista memorare pe perioda scurta si lunga, cand invatam informatia este asimilata pe scurta perioada de timp, dar cand repetam des informatia se duce in memoria de lunga durata

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este bun, te ajuta sa te concentrezi mai repede.