| andreeeeea a întrebat:

E cineva aici care a suferit/sufera de bulimie? Ce imi puteti spune despre ea din PROPRIA voastra experienta nu informatii de pe net. E adevarat ca e ca un drog? Adica ti-ai bagat odata degetele pe gat si deja nu te mai poti lasa de acest obicei? Chiar te ajuta sa slabesti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Da, slabesti foarte mult dar te si imblonavesti varsand toata mancarea. mancata laughing) pierzi si propietati importante necesare pentru inima, inima se imbolnaveste, organismul tau se imbolnaveste si scade imunitatea.
Am o vecina avea 13 ani pe atunci a incercat si ea lucrul asta pentru ca e foarte grasa desi parerea mea arata foarte bine asa grasa happy, isi baga degetele pe gat, vomita si dupa cateva zile spunea ca o doare stomacul, spunea ca o ardea ca atunci cand iti este foame nu ai mancat de mult, desi ea mancase simtea ca avea stomacul tot gol.A prins-o maicasa i-a dat o mama de bataie si a mers cu ea sa ii faca niste analize in fine nu i-au iesit tocmai bine nu stiu sa zic exact ce i-a iesit dar i s-a recomndat un regim, vorba vine regim adica sa mancance mancare gatita fructe, sa ia vitamine si daca nu ma insel a spus ca a facut si niste injectii la inceput vreo 2 nu mai tine minte 1 de calciu si 1 nu mai stiu.
Oricum nu e bine, nu e santaos, nu incerca.
Frumusetea vinde din interior si baietilor le plac fetele mai corpolente, sa aiba pe ce pune mana.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bulimia se face pe sistem nervos, din dorința de a fi slabă dar ea este de tratat la psihiatrie!
Pa, pa.