| Skarr a întrebat:

E posibil ca de la stat prea mult la PC si prea putina miscare sa fie motivul pentru care mi se intampla ziua sa simt ca ma dor picioarele un pic ca si cum sunt obosite fara sa fac nimic si ma duc sa stau in pat pentru ca altfel nu-mi trece? Si de cateva zile ma mai doare cateodata spatele mai jos. Sau poate nu dorm destul? Sau toate trei...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul ortoped sa te consulte, ce varsta ai? Esti fată sau baiat?

| Skarr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aproape 16, baiat. Si miscare nu prea fac pentru ca n am iesit din casa asa des. Ca nu prea mai am cu cine de ceva timp.

| Skarr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si spatele ma mai doare cand stau la calculator si mi se mai intampla cand stau mult in picioare. Dar nu mereu doar cateodata.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Skarr):

Este coloana, mergi sa ti faci o radiografie si sa te vada un ortoped.

| Skarr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut. Mai este o chestie care am uitat sa o mentionez. La spate cand stau drept parca in partea de jos e prea arcuit spatele sa zic asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil. Nefolosrea picioarelor poate duce la febra musculara cand le folosesti.
Apoi durerile de spate sunt de la stat prea mult pe un scaun.
dar ce te retine sa faci miscare?
Esti imobilizat cu picioarele?
In ce priveste lipsa somnului de noapte, vine cu alte probleme hormonale, neurologice (dureri de cap, anxietate, depresie, paranoia, schitofrenia, tumori) si digestive (diabet samd).