| anonim_4396 a întrebat:

Este grav daca in timpul ciclului menstrual elimin cheaguri de sange cat un ou de prepelita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
eu cred ca motivele de sanatate, ar trebui verificate si controlate de medicul de familie, uneori eliminarea unor cheaguri micute, inseamna curatire, dar ce e mare poate fi o problema ginecologica, asa ca e bine sa ceri sfatul unui om avizat.
O zi frumoasa sa aihappy

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este normal sa mai elimini cheaguri dar chiar asa mari nu stiu ce sa zic, consulta un ginecolog

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, posibil să fie destul de grav!

Poate fi vorba de diverse afecţiuni patologice ( ale organelor reproductive ) - vezi mai multe informaţii la linkul :
http://www.feminis.ro/......7/pagina-2

http://www.sfatulmedicului.ro/......uloar_5282

Deci, ar fi INDICAT un control ginecologic urgent, imediat după terminarea menstruaţiei.

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Azµre a răspuns:

Este, trebuie să vezi un medic cauze pot fi multiple.

| DarkBlood32 a răspuns:

Deloc. laughing Eu elimin cat oul de strut.

| amalia025 a răspuns:

Nu... nu cred

| ANDREUTZICA a răspuns:

Dar de ce nu o intrebi pe mama ta? happy

| conydraga a răspuns:

Mentionez ca am 30 ani, am fost operata de chist ovarian